Festiwal nieudolności strzeleckiej: MKS Kalwarianka 0-0 LKS...

• autor: Gregory_66, 2014-09-06 19:07
Festiwal nieudolności strzeleckiej: MKS Kalwarianka 0-0 LKS Łysa Góra Zawadka

W meczu rozgrywanym w samo południe 6 września, MKS tylko zremisował z drużyną z Zawadki. Stało się tak, ponieważ gospodarze nie potrafili strzelić bramki, nawet w 200% sytuacji, a na dodatek zmarnowali rzut karny.

Kalwarianka rozpoczęła mecz w następującym zestawieniu: Wypiór (c); Karaś, Godula, Słonina, Brózda; Dybek, Korzeniowski, Goczał, Kawecki; Zaremba, Mazuga. Na ławce zasiedli Kieras, Popielarz i Morawa. Nic nie wskazywało na to, że MKS nie wygra tego spotkania. Od początku starali narzucić swój styl (starali się) przedzierając się raz po raz pod pole karne Zawadki. Jednak wrzutki były niecelne bądź za słabe i padały łupem bramkarza. Najdogodniejszą sytuację miał Mazuga, jednak nie przeciął piłki posłanej z różnego przez Kaweckiego. Łysa Góra w pierwszej połowie nie zagroziła bramce Wypióra, a ich największym osiągnięciem był rzut rożny. Swojej szansy szukał Kawecki, jednak jego strzał wyłapał bramkarz gości.

Druga połowa przejdzie do historii futbolu jako 'połowa zmarnowanych okazji'. Od początku Kalwarianka napierała próbując strzelić bramkę. Najpierw Zaremba w sytuacji sam na sam wbiegł w bramkarza. Później Kawecki powtórzył jego wyczyn. W 55 min w polu karnym faulowany był Zaremba. Nikt nie kwapił się z podejściem do jedenastki. W końcu na wykonanie karnego zdecydował się Korzeniowski, którego strzał wybronił bramkarz gości. To był ten moment, kiedy worek ze zmarnowanymi sytuacjami rozwiązał się na dobre. Rozpaczliwe ataki MKS'u spowodowały, że w środku pola stworzyła się wielka dziura. Wykorzystywali do piłkarze Zawadki do przeprowadzania groźnych kontr. Jednak dobra postawa obrony Kalwarianki skrzętnie je powstrzymywała. Gdy ktoś widział środowy mecz z Rocznynami mógł powiedzieć, że kalwarianie chyba wyczerpali limit zaprzepaszczania okazji. Jednak MKS potrafi zadziwić i w rękawie miał jeszcze więcej 'zmarnowanych setek'. W dalszej części gry sytuacje jak na zawołanie marnowali Kawecki, wprowadzony wcześniej za Mazugę Popielarz oraz Zaremba. Kalwaria powinna dziękować, że goście również mieli problemu ze skutecznością ponieważ w ostatnich 5 minutach mogli strzelić dwie bramki. Po meczu z posady trenera zrezygnował Piotr Pituch. Dorobek punktowy Kalwarianki po 4 meczach to 4 punkty. Następny mecz MKS zagra 13 września w Budzowie.