Piąć się w górę: LKS Leskowiec Rzyki - MKS Kalwarianka!

• autor: Gregory_66, 2015-04-17 17:44

W niedzielę o godz. 11.00 MKS Kalwarianka rozegra mecz w Rzykach z tamtejszym Leskowcem. Po wygranym meczu z liderem Meblarze poszukają kolejnych punktów.

Zwycięstwo z Garbarzem w zeszłym tygodniu mocno poprawiło morale zespołu. Strata do lidera zmalała do 4 punktów i Kalwarianka celuje w podium. MKS zajmuje obecnie 4 miejsce z dorobkiem 23 pkt. Żółto-czerwoni odnieśli 7 zwycięstw, 2 spotkania zremisowali a w 3 schodzili z boiska pokonani. Na 6 spotkań wyjeździe 3 razy zgarniali pełną pulę, natomiast 3 razy musieli uznać wyższość rywala. Bilans bramek na wyjeździe to 14:13. Kadra wygląda nieźle, drobne problemy z kostką ma Brózda, jednak powinien uporać się z nimi do niedzieli. Skład Kalwarianki na mecz z Rzykami powinien wyglądać identycznie jak w zeszłym tygodniu. W bramce stanie Grzegorz Wypiór, kapitan drużyny. Blok defensywny tworzyć będą Goczał, Brózda, Godula i Karaś. Prawe skrzydło będzie należeć do Chrapli a lewe do Kaweckiego. Środkowymi pomocnikami będą Korzeniowski z Dybkiem, a z przodu wystąpią dwa 'żądła' - Zaremba i Popielarz.

Sytuacja drużyny z Rzyków jest już mniej kolorowa. Ostatni mecz Leskowiec wygrał 27 października ubiegłego roku. Było to 5-0 z Białką. Rywal Kalwarianki zajmuję 5 pozycję w tabeli z dorobkiem 15 pkt, a więc 8 oczek mniej od Meblarzy. Statystyki pokazują, że jest to drużyna własnego boiska, ponieważ na 6 meczów na własnym terenie Leskowiec wygrał 4 mecze a 2 przegrał, nie notując remisu. Gorzej jest na wyjeździe, ponieważ tam drużyna z Rzyków wygrała tylko jedno spotkanie, 7 natomiast przegrała. Ogólny bilans bramkowy Leskowca to 22-24.

Kalwarianka celuje w miejsce na podium, więc można się spodziewać zaciętego meczu, ponieważ Leskowiec tanio skóry nie sprzeda, a MKS będzie walczył o kolejne 3 punkty.