Aktualności

Piłkarski rollercoaster: LKS Orzeł Wieprz 2-3 MKS...

• autor: Gregory_66, 2015-05-23 18:38
Piłkarski rollercoaster: LKS Orzeł Wieprz 2-3 MKS Kalwarianka!

To było prawdziwie szalone spotkanie, wymiana ciosów niczym w walce bokserskiej, pogoń za wynikiem i walka do końca - tak można określić to co działo się dzisiaj na boisku w Wieprzu, a głównym bohaterem nie kto inny jak drużyna MKS Kalwarianki, która pokonała miejscowy Orzeł 3-2. Bramki zdobywali Popielarz x2 i Godula.

Kalwarianka wystąpiła w składzie: Wypiór (c); Goczał, Godula, Brózda, Karaś; Zaremba, Korzeniowski, Chrapla, Kawecki; Mazuga, Popielarz.

Od początku lepsi na boisku wydawali się piłkarze Kalwarianki. Dobrze operowali piłką, zmuszając przeciwnika do biegania, próbując znaleźć drogę do otwarcia wyniku. Aktywni byli skrzydłowi, Kawecki z Zarembą, którzy dryblingiem stwarzali zagrożenie. Tradycyjnie w destrukcji i w dyskusjach z arbitrem brylował Chrapla, a Korzeniowski rozprowadzał piłkę, nie będąc również gorszym w odbiorze. Ataki drużyny z Wieprza skutecznie powstrzymywała formacja obronna Meblarzy, więc Wypiór na początku spotkania był praktycznie bezrobotny. Groźny strzał oddał Kawecki, jednak piłka wylądowała na spojeniu bramki gospodarzy. Z dystansu próbował uderzać Korzeniowski, Zaremba minimalnie chybił z wolnego, a Popielarz szukał dryblingu w pole karne, jednak nieskutecznie. O swojej obecności na boisku coraz bardziej zaczynała przypominać drużyna Orła. Najpierw prostopadłe podanie przeciął wychodzący z bramki Wypiór, a potem przytomnie piąstkował, kiedy piłkarze gospodarzy dorzucali piłkę z rzutu wolnego. Mimo wizualnej dominacji na boisku, tuż przed przerwą Kalwarianka straciła bramkę. Sędzia odgwizdał faul po nieprzepisowym wejściu Karasia. Piłkarz Orła uderzył piłkę w samo okienko, która otarła się o palce lecącego w powietrzu bramkarza Kalwarianki. MKS przegrywał 0-1. Przed samym gwizdkiem arbitra Orzeł przeprowadził jeszcze jedną akcję, napastnik gospodarzy otrzymał długie podanie i ruszył za piłką, jednak Wypiór uprzedził go i pierwszy dopadł futbolówkę. Za kilka chwil sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

Piłkarze Kalwarianki wyszli na drugą połowę zmotywowani, trener Cygal nie zmarnował ani sekundy z 15 minutowej przerwy. Żółto-czerwoni od razu rzucili się do ataku, chcąc jak najszybciej strzelić bramkę wyrównującą. Parafrazując słynne słowa 'próbujcie, a bramkę strzelicie'. Próby okazały się skuteczne, ponieważ 5 minut drugiej połowy wystarczyło aby wynik się zmienił. Kawecki świetnie przedarł się lewym skrzydłem i dorzucił w pole karne, a tam już czekał Karol Popielarz, który dopełnił formalności. 1-1! Piłkarze Kalwarianki po jednym trafieniu zaraz zaczęli szukać następnego. Ponownie błysnął Kawecki, dobrze wrzucając z rzutu wolnego, jednak nikt nie przeciął tej wrzutki aby posłać piłkę do bramki. Żółto-czerwoni tak bardzo chcieli strzelić drugą bramkę, że trochę zlekceważyli defensywę. Chrapla stracił piłkę w środku pola i gospodarze mieli kontrę. Napastnik Wieprza popisał się skutecznością przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. 2-1. Piłkarze z Kalwarii nie poddali się, obudziła się w nich sportowa złość. Adrian Zaremba postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, otrzymał podanie i znajdując się w polu karnym obrócił się aby oddać strzał. Był jednak nieprzepisowo powstrzymywany i sędzia podyktował rzut karny dla Kalwarianki. Do jedenastki podszedł Godula, który nie pomylił się i mieliśmy remis 2-2! Nie minęły dwie minuty, aż w końcu stało się to, na co piłkarze MKS czekali cały mecz, Kalwarianka wyszła na prowadzenie. Popielarz otrzymał dobre podanie od Kaweckiego i w sytuacji sam na sam posłał piłkę do siatki, 2-3 dla Kalwarianki! Wieprz nie mógł się z tym pogodzić i zaczął napierać. Ponownie zawodnik oddał groźny strzał z rzutu wolnego, jednak Wypiór na spółkę z słupkiem poradzili sobie z tym uderzeniem. Kalwarianka nastawiła się na kontry. W jednej z nich Konrad Mazuga został powalony na ziemię przez obrońcę Orła. Jako że napastnik MKS miał przed sobą tylko bramkarza gospodarzy, sędzia pokazał defensorowi Wieprza czerwoną kartkę oraz przyznał rzut wolny dla gości. Próba Zaremby okazała się jednak niecelna. Grając w 10 i przegrywając Orzeł nie miał już nic do stracenia. Wszystkie próby gospodarzy kończyły się niepowodzeniem, ponieważ Kalwarianka nie pozwalała za nic wyrwać sobie tego zwycięstwa. W ostatniej akcji meczu Popielarz mógł podwyższyć wynik, jednak po szaleńczym rajdzie od własnego pola karnego zabrakło dokładności i sił. Po tej sytuacji sędzia zakończył mecz i 3 punkty pojechały do Kalwarii! MKS jest niepokonany w lidzie od 239 dni!

LKS Orzeł Wieprz 2-3 MKS Kalwarianka
Bramki dla MKS: Popielarz x2, Godula (karny)