U siebie po raz ostatni: MKS Kalwarianka - MKS Halniak...

• autor: Gregory_66, 2015-06-16 21:08
U siebie po raz ostatni: MKS Kalwarianka - MKS Halniak Maków Podhalański

W środowe popołudnie, MKS Kalwarianka rozegra zaległy mecz z drużyną z Makowa Podhalańskiego. Będzie to ostatnie spotkanie na własnym boisku w sezonie 2014/15, gdzie MKS jest niepokonany.

O prawdziwym cudzie mogą mówić piłkarze Kalwarianki. Po blamażu i porażce w Juszczynie do Kalwarii nadeszła wiadomość, że Kalwariance przyznano walkower, gdyż w drużynie Naroża wystąpił nieuprawniony zawodnik (tzw. syndrom Bereszyńskiego). Teraz, MKS musi odpokutować swoje winy z tamtego meczu. Kalwarianka zajmuje obecnie 2 miejsce z takim samym dorobkiem punktowym co lider - Zembrzyce, jednak gorzej wypada w meczach bezpośrednich. Nad 3 miejscem MKS ma 3 punkty przewagi. W meczach u siebie Meblarze mogą pochwalić się sporym bilansem bramkowym, który wynosi 22. W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w Kalwarii padł wynik 8-0 na korzyść żółto-czerwonych.

MKS prawdopodobnie rozpocznie w składzie: Wypiór (c); Goczał, Godula, Brózda, Karaś; Zaremba, Korzeniowski, Trzebuniak, Chrapla; Popielarz, Kołodziej.

Rywal Kalwarianki, Halniak Maków zajmuje obecnie przedostatnie 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Ostatnie spotkanie wygrał 25 kwietnia tego roku z Babią Górą 3-0. Było to jedyne wyjazdowe zwycięstwo Halniaka w tym sezonie. Bilans bramek na wyjeździe drużyny z Makowa wynosi podobnie jak u Meblarzy 22, jednak jest to wynik na minusie.

Ostatni mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem Kalwarianki 4-1. Bramki dla Meblarzy strzelali Mazuga, Kawecki, Popielarz i Filek.

Czy w Kalwarii uda im się napsuć krwi gospodarzom, czy rozpędzona żółto-czerwona lokomotywa , która ostatnio miała małą awarię, pozostanie niezwyciężona w rundzie wiosennej?
Przekonamy się jutro o godzinie 17.30 na stadionie MKS Kalwarianka!